2η ΑΝΑΒΑΣΗ ΛΙΒΑΔΙΟΥ 2017

20170910 DSC0247

«2η ΑΝΑΒΑΣΗ ΛΙΒΑΔΙΟΥ- ΟΛΥΜΠΟΣ»

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

   Την Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου πολύ επιτυχημένα διεξήχθη για δεύτερη συνεχή χρονιά ο Ποδηλατικός αγώνας δρόμου με την επωνυμία “2η Ανάβαση Λιβαδίου ”, με συνδιοργανωτή τον Σύλλογό μας, Ποδηλατικό Α.Σ. ΠΗΝΕΙΟ, σε άριστη συνεργασία με το Δήμο Ελασσόνας τον  τον Εξωραϊστικό Σύλλογο Λιβαδιωτών  και την υποστήριξη της Cyclinghellas.gr  .

   Ο καθιερωμένος αγώνας  ανάβασης στέφθηκε με απόλυτη οργανωτική επιτυχία με τη  συμμετοχή 170 αθλητών και πλέον αθλητών  από πολλές  πόλεις της χώρας, στις  κατηγορίες Μίνι, Παμπαίδων, Παίδων,  Ανδρών, Μάστερ  30+,40+,50+,60+  OPEN 18+, 30+,40+,50+. Αφετηρία του αγώνα  η Κεντρική Πλατεία Ελασσόνας. Οι μικρές  κατηγορίες διάνυσαν συγκεκριμένη απόσταση ανάλογα την κατηγορία τους και οι μεγαλύτερες ποδηλάτησαν την μικτή διαδρομή 35 χιλιομέτρων που κορυφωνόταν υψομετρικά όσο πλησίαζε στο Λιβάδι Ελασσόνας, με τελικό τερματισμό στην Πλατεία του χωριού. Ο αγώνας αποτέλεσε το δεύτερο κατά σειρά από τους τρεις καθιερωμένους αγώνες ανάβασης που διοργανώνει κάθε χρονιά ο  ΠΑΣ  ΠΗΝΕΙΟΣ στα πιο φημισμένα βουνά της χώρα Κίσσαβο και Όλυμπο. 

  Το βάθρο των απονομών σε όλες τις κατηγορίες πλαισιώθηκε από δυνατούς ανηφορίστες αθλητές. Στην κατηγορία των Ανδρών πρώτος νικητής αναδείχθηκε ο Κυριακίδης Γιάννης, 2ος Ζέγκλης Νίκος και 3ος Φραγκούλης Άγγελος, αθλητές που μαζί με πολλούς άλλους τιμούν ανελλιπώς όλες τις αναβάσεις που διοργανώνει ο ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ τα τελευταία χρόνια.

   Ο Π.Α.Σ. ΠΗΝΕΙΟΣ οφείλει να εκφράσει τις θερμές του ευχαριστίες σε όλους όσοι βοήθησαν στη άψογη διεξαγωγή του αγώνα. Για την σπουδαία συνεργασία οφείλει να ευχαριστήσει  τον συνδιοργανωτή ΔΗΜΟ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ  τον Εξωραϊστικό Σύλλογο Λιβαδιωτών και την Κοινότητα Λιβαδίου καθώς και όλους τους Τοπικούς άρχοντες που συνέβαλαν και  παραβρέθηκαν στον αγώνα. Για την υποδοχή και το θερμό χειροκρότημα που επιφύλαξαν στους συμμετέχοντες αθλητές ευχαριστούμε τους κατοίκους του φιλόξενου χωριού. Για την άριστη κινητοποίηση και φύλαξη των δρόμων την Αστυνομική Διεύθυνση Λάρισας  και το Αστυνομικό Τμήμα Ελασσόνας, για τη προσφορά οχήματος πρώτων βοηθειών που ήταν σε επιφυλακή σε όλη την διάρκεια όλων των εκκινήσεων την  Διευθύντρια του ΕΚΑΒ Κεντρικής Ελλάδας και Ιατρό του αγώνα Κα Αυγέρη Βάσω.

  Ο ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ ευχαριστεί ιδιαίτερα τους μεγάλους χορηγούς της διοργάνωσης την Εταιρεία αυτοκινήτων «Ευαγγέλου Α.Ε» , την εταιρία «Τυροκομικών Λέκκας» την «www.cyclinghellas.gr» που είχε την βασική υποστήριξη όλης της διοργάνωσης, το ποδηλατικό κατάστημα «www.dalavikasbikes.gr» και τον ραδιοφωνικό σταθμό «POWER FM 93.2» για την ηχητική κάλυψη του αγώνα.

   Επιθυμεί να εκφράσει ιδιαίτερες ευχαριστίες σε όλους τους  τοπικούς χορηγούς του αγώνα οι οποίοι ήταν αρωγοί σε αυτή τη ποδηλατική διοργάνωση: τον «Αγροτικό Μεταποιητικό Συνεταιρισμό Γυναικών ο ΣΟΦΡΑΣ» που επιμελήθηκε το γεύμα του τερματισμού για όλους τους αθλητές, το σούπερ μάρκετ «Βλαχοδήμος» που   προσέφερε ενεργειακές μπάρες για όλους τους αθλητές, το καφέ  «Marche»  που προσέφερε τα νερά της υδροδοσίας των αθλητών, το φυσικοθεραπευτήριο   «Physio-kinisis» που προσέφερε στους 10 πρώτους τερματίσαντες αθλητές χαλαρωτικό μασάζ, το καφέ ζαχαροπλαστείο «Αρχοντικό»,  τα τυροκομικά «Βοσκός»,  το κατάστημα ηλεκτρικών ειδών «WELCOME STORES» – Καλαμάτας στην  Ελασσόνα.

  Ακόμα ευχαριστεί την εταιρεία χυμών  «VIVA»  που προσέφερε χυμούς για όλους τους αθλητές, τον «Αγροτικό Συνεταιρισμό ΑΣΕΠΟΠ Τυρνάβου»  για τα φρούτα που πρόσφεραν σε όλους τους αθλητές μετά τον τερματισμό, την εταιρεία διαδικτυακών υπηρεσιών  «32bit.gr»- Βίκυ Στάθη και Μπαρμπούτη Τίμο, την εταιρεία Service Αυτοκινήτου «AutoFit» Νταούτη, το καφέ «Las Ramblas»,  την επιχείρηση «Εργαλείων-Χρωμάτων Κουτζεκλίδη Κατερίνα», την εταιρεία   «ENDURA» και «SANTINI», τις εταιρίες «CUBE», «SMP», «Fizik» .                 Ευγενικοί χορηγοί επικοινωνίας  ήταν  Ηλεκτρονική  εφημερίδα      «http://www.larissanet.gr/» και το  «Εν κινήσει» τους οποίους ευχαριστούμε θερμά για την στήριξη και προβολή του αγώνα μας.

   Ο ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ ευχαριστεί τέλος  όλους τους αθλητές, συνοδούς και θεατές που συμμετείχαν στον αγώνα και συγχαίρει όλους τους αθλητές για τις επιδόσεις τους. Επόμενο και τελευταίο ποδηλατικό   ραντεβού  δίνουμε στην «25η Ανάβαση Ανατολής» στις 22 Οκτωβρίου.

Όλο το φωτογραφικό υλικό του αγώνα έχει αναρτηθεί στο «www.cyclinghellas.gr»
Ακολουθούν τα αποτελέσματα:

Τα αποτελέσματα του αγώνα

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΙΑ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ  ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 23 ΖΙΝΤΖΟΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  
2 22 Τσολάκης Μαξιμιλιανός  
3 18 ΚΑΣΠΑΡΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ  
4 19 Τέγος Ιωάννης  
5 16 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΠΥΡΟΣ  
6 17 ΚΑΣΠΑΡΗΣ ΙΣΑΑΚ  
7 21 Παναγιώτου Αθανάσιος  
8 20 Τσιούτσιας Χρήστος  
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ  ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 1 ΚΑΣΚΑΝΗ ΕΛΕΝΗ  
2 6 Γώγου  Αρετή  
3 3 ΜΠΑΛΙΑ ΘΕΟΔΩΡΑ  
5 5 Τσιούτσια Αθανασία  
6 7 Κόκκαλη Μαρία  
6 8 Σεκλειζιώτη Νεφέλη  
7 2 ΤΣΑΓΓΑΡΑ ΝΕΦΕΛΗ  
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΓΟΡΙΑ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ  ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 36 ΜΠΑΛΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 10:50
2 32 Μάνθος Νικόλαος 10:50
3 26 ΠΟΛΥΖΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 10:50
4 28 ΤΣΑΓΓΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 10:50
5 27 ΔΑΛΑΒΙΚΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 12:10
6 30 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 13:40
7 38 Μαστροθανάσης Γεώργιος 13:40
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ  ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 41 ΤΖΗΜΑΓΙΩΡΓΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13:00
2 45 Μιχάκη Ιωάννα 13:10
3 44 Κόκκαλη Βασιλική 13:20
4 42 ΠΟΛΥΖΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ 13:45
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ  ΟΝΟΜΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 52 ΚΟΥΤΣΙΒΕΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 15:47
2 48 ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 15:47
3 46 ΔΑΛΑΒΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 15:47
4 59 ΘΕΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 15:47
5 58 ΤΥΦΑΡΙΚΗΣ ΆΓΓΕΛΟΣ 15:55
6 57 ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 15:38
7 56 ΜΠΕΝΤΑΣ  ΓΡΗΓΟΡΗΣ 16:38
8 58 ΠΟΤΗΡΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 17:00
9 49 ΧΑΠΙΤΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 17:48
10 55 ΤΣΙΟΡΛΙΔΑΣ  ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 17:58
11 51 Μπρότσης Νικόλαος 21:00
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΓΕΝ ΚΑΤ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
19 1 138 ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1:18:18
34 2 64 Γούτας Αντώνιος-Ιωάννης Λάρισα Π.Γ.Σ. Λάρισας 1:21:52
38 3 62 Σιώνης Γεώργιος Παίσιος Έδεσσα Αερωπός Έδερσσας 1:22:47
42 4 63 Καράμτζας Γρηγόρης Έδεσσα Αερωπός Έδερσσας 1:24:12
49 5 66 Τσιρογιάννης Γεώργιος Λάρισα Π.Γ.Σ. Λάρισας 1:26:19
66 6 61 ΜΑΝΤΖΙΑΡΗΣ  ΖΗΣΗΣ ΛΑΡΙΣΑ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ 1:35:05
               
               
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΓΕΝ ΚΑΤ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
1 1 76 ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Π.Ο. ΒΕΛΟΣ 1:11:17
2 2 9 ΖΕΚΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ     1:12:04
3 3 81 ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Θεσσαλονίκη Θράκας Ιππέας 1:13:07
5 4 10 ΓΕΡΟΛΗΜΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ     1:13:31
8 5 82 ΔΟΥΒΕΝΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Πτολεμαΐδα Assos Πτολεμαΐδα 1:14:17
10 6 73 ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Α.Σ 1000 ΔΕΝΤΡΑ 1:15:56
11 7 79 Παγανός Ευάγγελος Λάρισα Π.Γ.Σ. Λάρισας 1:16:40
15 8 11 ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1:17:09
17 9 78 Μπαλδιμτσής Αναστάσιος Λάρισα Π.Γ.Σ. Λάρισας 1:17:57
29 10 80 Παππάς Αριστείδης Λάρισα Π.Γ.Σ. Λάρισας 1:20:47
30 11 71 ΠΟΛΥΖΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ 1:21:04
39 12 77 ΣΕΛΙΒΑΝΩΦ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Π.Ο. ΒΕΛΟΣ 1:23:19
68 13 75 ΠΕΤΣΙΑΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΗΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 1:35:25
               
               
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ MASTER 30+
ΓΕΝ ΚΑΤ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
18 1 91 Πολύμερος Σταύρος Λάρισα Π.Γ.Σ. Λάρισας 1:18:11
27 2 88 ΜΑΡΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΘΗΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 1:20:35
45 3 86 ΚΥΡΙΛΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΡΙΣΑ Π.Ο.ΛΑΡΙΣΑΣ 1:24:32
52 4 90 ΚΑΣΠΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Π.Ο. ΒΕΛΟΣ 1:27:45
70 5 89 ΤΣΙΜΠΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Π.Ο. ΒΕΛΟΣ 1:36:17
77 6 87 ΠΟΔΗΜΑΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΡΙΣΑ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ 1:47:25
               
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ MASTER 40+
ΓΕΝ ΚΑΤ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
9 1 104 ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Π.Ο. ΒΕΛΟΣ 1:14:53
14 2 99 ΓΙΑΝΝΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΘΗΝΑ ΑΕΚ ΑΘΗΝΏΝ 1:17:01
20 3 103 Καρτάλης  Παντελεήμων Έδεσσα Αερωπός Έδερσσας 1:18:21
23 4 137 ΔΙΒΑΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ   ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ 1:19:52
26 5 101 ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Α.Σ 1000 ΔΕΝΤΡΑ 1:20:34
28 6 146 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΏΡΓΙΟΣ     1:20:40
37 7 97 ΜΑΝΤΖΑΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΛΑΡΙΣΑ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ 1:22:31
40 8 158 ΡΟΜΠΟΤΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ 1:23:35
43 9 102 Χρυσοχοίδης Ιωάννης Έδεσσα Αερωπός Έδερσσας 1:24:19
50 10 100 ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΟΛΟΣ Π.Ο.ΒΟΛΟΣ 1:27:02
51 11 159 ΖΗΣΙΜΑΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ 1:27:06
61 12 98 ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ 1:31:53
62 13 4 ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     1:32:26
71 14 105 Χλόπτσιος Πασχάλης Λάρισα Π.Γ.Σ. Λάρισας 1:39:15
               
               
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ MASTER 50+
ΓΕΝ ΚΑΤ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
12 1 111 ΖΩΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΡΙΚΑΛΑ ΠΑΣ ΤΡ ΑΣΚΛΗΠΙΌΣ 1:16:53
31 2 106 ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣ ΑΘΗΝΑ Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 1:21:13
33 3 109 ΝΤΡΙΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΡΙΣΑ Π.Ο.ΛΑΡΙΣΑΣ 1:21:35
46 4 107 ΤΣΟΤΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Α.Σ 1000 ΔΕΝΤΡΑ 1:25:11
60 5 108 Καλογερακης Σπύρος ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ ΒΑΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ 1:30:38
84 6 112 ΧΑΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΑΡΙΣΑ Π.Ο.ΛΑΡΙΣΑΣ 2:10:29
               
               
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN 16-30
ΓΕΝ ΚΑΤ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
4 1 157 ΤΣΟΡΤΟΥΚΤΣΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ Θεσσαλονίκη Βαο Θεσσαλονίκης 1:13:26
7 2 174 ΣΟΥΒΑΤΖΟΓΛΟΥ GEORGI     1:14:10
22 3 116 ΖΤΡΙΒΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΚΑΛΑ ΠΑΣ.ΤΡ.ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ 1:19:29
69 4 113 ΝΤΡΙΒΑΛΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑ Π.Ο.ΛΑΡΙΣΑΣ 1:35:56
74 5 154 Πετρούλης Βασίλειος Αγιά   1:43:15
80 6 160 ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΗ 1:50:42
               
               
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN 30+
ΓΕΝ ΚΑΤ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
6 1 150 ΜΠΑΚΟΛΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ   1:13:32
21 2 114 Ντούντιας Αιμίλιος Αλεξάνδρεια Αθλητικός Σύλλογος Αλεξάνδρειας 1:18:59
24 3 134 ΠΑΓΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑ   1:20:15
25 4 169 ΚΑΡΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 1000 ΔΕΝΤΡΑ 1:20:21
35 5 151 ΑΡΛΕΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΝΕΟΙ ΕΠΙΒΑΤΕΣ custombicycles.gr 1:22:01
36 6 118 Di Lello Emilio ΜΗΛΙΝΑ Π.Α.Σ ΠΗΝΕΙΌΣ 1:22:02
41 7 145 ΠΑΛΑΣΚΑΣ  ΒΑΙΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑ   1:23:46
44 8 166 ΚΟΥΤΖΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ     1:24:32
48 9 168 ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ     1:26:08
53 10 162 Ζορμπάς Δημήτρης Λάρισα   1:27:47
57 11 128 ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΒΟΛΟΣ ZOE'S BARBER & GROOME 1:28:44
63 12 173 ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Γρεβενά Kozaners 1:32:43
64 13 143 Μούρος Στέλιος Συκουριο   2:20:17
               
               
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN 40+
ΓΕΝ ΚΑΤ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
13 1 171 ΔΕΛΙΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Custom-Bicycles 1:16:55
16 2 152 ΜΑΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ   1:17:50
32 3 140 ΣΟΥΡΜΑΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ     1:21:15
54 4 142 ΤΖΗΤΗΡΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ 1000 ΔΕΝΔΡΑ 1:27:49
55 5 115 Ματζιάρης Ιωάννης Μακροχώρι   1:27:53
56 6 165 ΝΤΕΜΚΑΣ ΓΕΏΡΓΙΟΣ ΓΡΕΒΕΝΑ 1000 ΔΕΝΤΡΑ 1:28:42
58 7 149 Μπουρονικος Θεόδωρος Κατερίνη Cucling club katerinis 1:29:16
59 8 123 ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κοζάνη Kozaners 1:29:18
65 9 153 ΓΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ   1:34:24
73 10 164 ΜΠΕΡΓΕΛΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΡΙΣΑ   1:42:51
76 11 147 ΣΟΥΣΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ ΒΟΛΟΣ   1:44:25
               
               
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN 50+
ΓΕΝ ΚΑΤ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
47 1 144 Σιάννης Αριστείδης Θεσ/νίκη ΠΑΟΚ 1:25:17
72 2 172 ΣΙΩΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ     1:42:26
78 3 161 ΤΣΙΑΝΑΚΑΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ   1:47:39
79 4 127 ΚΟΠΑΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΒΟΛΟΣ ZOE'S BARBER & GROOME 1:50:23
81 5 167 ΣΙΟΓΚΑΣ ΙΩΣΗΦ ΕΔΕΣΣΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:54:13
82 6 163 Μαλλιαρος Νικος Θεσσαλονικη   1:57:23
83 7 148 ΚΑΡΑΓΑΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ   2:09:46
               
               
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΓΕΝ ΚΑΤ BIB ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗ ΟΜΑΔΑ ΧΡΟΝΟΣ
67 1 170 ΓΡΕ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Α.Σ. ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ 1:35:15
75 2 141 Δημοσθένους Ναταλη Θεσσαλονίκη Ποδηλατικός όμιλος Πάφου 1:44